נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • הצהרת נגישות
  • נוסף לסל קניות:

header

אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה

מדוע נדרשת בדיקת ראיה אצל אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה?

עפ"י מחקרים שונים, לא מעט בני אדם בגיל מבוגר, ומבחינה בו גם בני ובנות ה-40+ הם מבוגרים לכל דבר, סובלים מירידה באיכות הראיה – בחלק גדול מהמקרים מבלי שיהיו כלל מודעים לכך, ובמקרים אחרים ישנה אולי מודעות אבל לצידה גם הכחשה והתעלמות מהמציאות המשתנה.

בין הלקויות הנוצרות: ירידה מבחינת חדות הראיה, צמצום (לעתים משמעותי) של שדה הראיה ועוד – ובאופן טבעי לתופעות אלה ישנה השפעה בלתי מבוטלת על יכולתו של הנהג להתנהל בזהירות מרבית בכבישים, ובפרט מגבירה את הסיכון שנהגים יפספסו התרחשויות שונות ולא יזהו סכנות פוטנציאליות – ועל כן הצורך להגיע אל אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה ולעבור את בדיקת הראיה. 

באיזו תדירות נדרשים נהגים לבצע בדיקת ראיה?

ההגעה אל אופטומטריסטים מורשים עבור בני ובנות ה-40 ומעלה מתבצעת בתדירות של פעם בעשר שנים, שכן רישיון שמחודש בגיל זה ניתן לפרק זמן של עשור שלם.
אחרי גיל 70 חידוש הרישיון ובדיקות הראיה (כמו גם בדיקה רפואית) מתרחשים בתדירות של אחת ל-5 שנים, ומגיל 80 ומעלה יש לעבור בדיקת ראיה פעם בשנתיים כדי לחדש את רישיון הנהיגה.
עוד כדאי לדעת שהנהגים המקצועיים (באוטובוסים, במוניות וברכבים כבדים) עוברים בדיקות ראיה אצל אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי אחת ל-5 שנים כבר מגיל 60, ועוברים לתדירות של פעם בשנתיים החל מגיל 70.
כמו כן חשוב לדעת שנהגים אשר מרכיבים משקפיים מחויבים להגיע איתם לבדיקת האופטומטריסט.

כיצד נקבעת הרשימה של אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה?

הרשימה של אופטומטריסטים מורשים ומוסמכים נקבעת על סמך הרישום של משרד הבריאות, שהוא זה אשר מופקד על רישוי האופטומטריסטים מומחים במדינת ישראל.
כדאי לדעת שגם חלק מרופאי העיניים מוסמך לבצע את בדיקת הראיה עבור משרד התחבורה ובפרט אלו אשר מחוברים למערכת הממוחשבת של המשרד (ללא חיבור זה עלול להיווצר עיכוב בשליחת הנתונים אל משרד התחבורה). כמו כן ניתן לעבור את הבדיקות ברשת אופטיקנה.
בכל מקרה, המחיר המקסימלי שרשאים אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה לגבות עבור בדיקה הכרחית זו הוא 50 ₪.

האם כדאי להגיע לאופטומטריסטים גם במקרים אחרים?

אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה, שהם כאמור למעשה אופטומטריסט מורשה ממשרד הבריאות הם אנשי מקצוע פרא-רפואיים שמוסמכים לבצע אבחונים של העין ושל הראיה וכן טיפולים לא חודרניים מסוימים.
הידע המקצועי של אותם אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה מאפשר להם לזהות מחלות ראיה כגון גלאוקומה כבר בשלב מוקדם ובהתאם להמליץ על טיפול מתאים בטרם המצב יחמיר, וכן להמליץ על העזרים והפתרונות הטובים ביותר עבור כל לקות ראיה ספציפית – כך שמומלץ להיעזר בשירותיהם לא רק לשם חידוש רישיון הנהיגה.